Forum jak widzimy świat Strona Główna
 Forum
¤  Forum jak widzimy świat Strona Główna
¤  Zobacz posty od ostatniej wizyty
¤  Zobacz swoje posty
¤  Zobacz posty bez odpowiedzi
jak widzimy świat
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie  RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 
o poczatku zydowskeigo boga
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum jak widzimy świat Strona Główna -> ezo Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
o poczatku zydowskeigo boga
Autor Wiadomość
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:57, 14 Mar 2018    Temat postu: o poczatku zydowskeigo boga
 
z netu od Urszuli :
Skoro, jak powiadasz byłeś w Ur … (nie neguję tego) , to powinieneś widzieć artefakty , mówiące o bogach i boginiach ... „bogowie”.... Jacy bogowie? Smile))
Dom Abrama znajdował się w Ur chaldejskim... i myślisz że nie wiedział o wierzeniach ?
A jeżeli Abram pochodził z Ur, to bez wątpienia należał do elity, albowiem nie było w tym mieście ubogich dzielnic Smile)
W całym kompleksie świątyni Ur , oraz otaczających ją mniejszych świątyń odkryto resztki biur, warsztatów, magazynów, sklepów, szpitali, sądów i szkół. Pozostało też sporo dokumentów: zapiski prawników, poborców podatkowych, młynarzy, sklepikarzy, nauczycieli, lekarzy, a nawet rejestry domu mody -wszystkie, rzecz jasna, sporządzone jedynym w swoim rodzaju pismem klinowym Sumeru. Znaleziono ponadto kalkulatory matematyczne, w tym tablice z obliczeniami pierwiastków kwadratowych i sześciennych, równania trójkąta dokładnie takie same jak w geometrii Euklidesa, który żył tysiąc siedemset lat później!
Też widziałeś?

Sumeryjski tekst z 1960 roku p.n.e. (czyli z tego samego mniej więcej okresu, w którym Terach przeniósł rodzinę z Ur do Haranu) może zawierać klucz do tej zagadki wielu Bogów Smile)) ...
Jeden z tekstów: „Bogowie opuścili nas, jak wędrowne ptaki. Dym pokrył nasze miasta całunem”.

Pierwotnie Izrael WIERZYŁ W WIELOBÓSTWO, ale za czasów , a raczej po wyjściu z Babilonu, zaczęli wierzyć w jednego z tych "Bogów" Smile) i na pewno nie jest on twoją trójcą Smile)

Gdybyś widział ten Ur i jego artefakty... to byś wiedział, że jeden z Bogów zwany Enlilem został nazwany Jahwe … Smile)
Najwyraźniej w czasach, w których kompilowano Stary Testament, liczba mnoga elohim w oryginalnym tekście odnosiła się do koncepcji jedynego boga Jahwe... a jakkolwiek było ... księgi Kananejczyków... określają poprzednika Jahwe terminem „wielki El Eljon”, który posiadał moc nadawania władzy w porozumieniu z wielkim Ojcem, który był również nazywany „Mistrzem Rzemiosła” Smile)

A co Księgi Kananejskie piszą? Smile)
Siedziba El Eljona znajdowała się „u źródeł dwóch rzek” (Tygrysu i Eufratu), gdzie przyjmował on ambasadorów i rozstrzygał spory. Jego najstarszy syn nosił imię Baal (Pan), a braćmi byli Jamm Lewiatan (czyli Potwór Morski – Księga Psalmów 74:14), Mot (Śmierć), Szahar (Świt) i Szalem (Pokój), a od tego ostatniego imienia wywodzi się nazwa miasta Juru-szalem (Jerozolima): miasto pokoju. Ich siostrą była Anat, Królowa Niebios. Lecz jeśli siedziba El Eljona znajdowała się u źródeł obu rzek, to i jego władza musiała obejmować najpierw Mezopotamię, a dopiero potem ziemię Kanaan. Stąd należy wnosić, że tradycja El Eljona przeniesiona została z Mezopotamii do Kanaanu (Amarantowej Ziemi) – a stało się to prawdopodobnie za sprawą wnuka Noego, Kanaana, którego potomkowie „rozproszyli się” za granicą (Księga Rodzaju 10:6-1Cool.
A ponieważ El oznacza „Wzniosły”, to ten sam Wzniosły musiał mieć swoje własne imię także w czasach starożytnego Sumeru. Smile)

Czytałeś? Smile)

W 1929 roku odkryto wiele starożytnych tekstów w Ras Szamra (dawniej miasto Ugarit) w pómocno-zachodniej Syrii...
Też widziałeś?
Pisma te pochodzą z około 1400 roku p.n.e., a dowiadujemy się z nich, że małżonka El Eljona nazywała się Aszera (lub Asztoret), tradycja religijna Kananejczyków koncentrowała się wokół płodności, zarówno w rodzinie, jak w rolnictwie i hodowli. Smile)
Inne boginie z tych czasów nosiły imiona Padrija, Tallija i Arsija. Izraelici bowiem odeszli od koncepcji boga i jego małżonki w chwili, gdy odrzucili Asztoret (Astarte) róznie nazywana, i uznali wiarę w jedynego Boga Jahwe, czyli przywłaszczonego przez nich El Eljona.
Ale wiara w jedynego Boga nie pojawiła się w czasach Abrama ani nawet Mojżesza, jak to sugerują tzw. wierzący Smile)
Nastąpiło to znacznie później, w czasach sędziego Samuela, kiedy to „Synowie Izraela usunęli Baalów i Asztarty i służyli tylko samemu Panu” (Pierwsza Księga Samuela 7:4).

Kłamco przebrzydły.... jesteś jak starożytny odłam Izraela, który nie dość że wybrał sobie jednego z Bogów Enlila-Jahwe... zabrał Mu małżonkę... to jeszcze ignoruje starożytne zapiski, co do wiary w JAKIEGOKOLWIEK Boga.!
Nie każdy może oglądać zabytki, ale każdy może i ma prawo do czytania i sprawdzania, aby takim , jak ty, nie wierzyć, tylko i tylko, na podstawie jednych zapisków (ST) … zresztą i tak są nazywane „starożytne” teksty... Plagiat i kompilacja wielu teksów z wielu kultur Smile)
Wystarczy sięgnąć po wiedzę ...Bo ja, w przeciwieństwie do ciebie... czytam i sprawdzam o wiele więcej, niż na przykładzie jednej Księgi Smile)
I wiele więcej niż sobie możesz wyobrazić Smile

Zanim coś palniesz, zastanów się Smile)
Nie odpowiedziałeś na pytanie: Enki-Samael , brat Enlila-Jahwe ... więc który posyła swoich aniołów?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:44, 14 Mar 2018    Temat postu:
 
Co się mówi o Mojżeszu, a co jest w historii i dokumentach... to dwie strony medalu Smile
Mojżesz nie stworzył żadnej religii, ale raczej utrzymał... znając fakt, że był także Egipcjaninem i to na wysokim stanowisku Smile)
Tam zetknął się z wiarą w jednego Boga... Boga RA (Boga Słońce -Boga Światłości) ... czy toś komuś mówi?

Odnaleziono (chyba w 2011 roku) Słoneczną Barkę Boga RA w zaświaty i Słoneczny rydwan Heliosa, który miał być odpowiednikiem Rydwanu Boga z Biblii Smile
A badając „drzewo genealogiczne” Bogów z Egiptu … dochodzi się , jak to powiedziałaś, po kłębku....do wierzeń Sumeryckich , choć w egipskich są pod innymi imionami, ale sytuacje i słowa są takie same Smile) ...przypadek? Smile)

[link widoczny dla zalogowanych]

Wiadomo, że kroniki egipskie nie podają żadnych dat „przed naszą erą”, lecz wiążą konkretne zdarzenia z rokiem panowania danego władcy. ..ciekawe, prawda? Smile
W przypadku historii Sumeru mamy do czynienia z tekstami znacznie starszymi niż odkryte dotychczas najwcześniejsze kroniki egipskie. Smile

Co ciekawe, Sumeryjskie odkrycia i Egipskie odkrycia są dla wielu "naukowców" związanych z kościołami ... kamieniem u szyi Smile)
Co do Egipskich, można wg dat panowania królów odczytać wiek w którym to jakieś zajścia zaistniały... ale o Sumeryjskich nic nie wiadomo, poza tym, że są starsze od egipskich Smile)
Więc skoro to nie są mity, to należałoby szukać dowodów wcześniejszych Smile

Pochodzącym z I wieku n.e. zatytułowanym „Przeciw Apionowi” żydowski historyk Józef Flawiusz donosi, że Maneton wspomina, iż Mojżesz był kapłanem egipskim w Heliopolis.
Lecz w dalszej części tego dzieła Józef (szkolony na faryzejskiego kapłana w Judei) podaje wyjątek z kroniki Manetana, w którym ów potwierdza, iż Mojżesz był Egipcjaninem: „Jak wieść niesie, kapłan, który ustanowił im ustrój i prawo, heliopolitańczyk z pochodzenia (…) po przejściu do tego narodu zmienił swoje imię i przybrał nazwę Mojżesz”.
A może Józef Flawiusz pisał coś więcej, ale kościoły tego nie udostępniają? Smile

W „Historii Egiptu” (Aigyptiakd) Manetona, sam Józef F. podaje, że Mojżesz był dowódcą armii egipskiej w wojnie z Etiopią.... a w „Dawnych dziejach Izraela” , dowodzi ponadto, że Mojżesz poślubił córkę króla Etiopii Tharbis aby umocnić pokój między oboma narodami.
W Biblii natomiast , nie wspomina się o wojskowej przeszłości Mojżesza … dlaczego? Smile)
Ale w Księdze Wyjścia (2:19) czytamy, że był on „Egipcjaninem”, co potwierdzałoby tezę Manetona...a przedstawione w Starym Testamencie dzieje Mojżesza są wyjątkowo niepełne...czy to nie dziwne? Smile ...Aby tak o znamienitym Mojżeszu nie wiele wiedziano, skoro był jednym z nich (Izraela) ...oprócz znalezienia go w koszu wśród sitowia... ?

W ASYRYJSKIEJ opowieści o SARGONIE napisano:
„Poczęła mnie kapryśna matka; w tajemnicy obnażyła mnie. Włożyła mnie do łódki z sitowia; smołą uszczelniła pokrywę. Wrzuciła mnie do rzeki, która mnie nie zalała. Woda uniosła mnie i zawiodła do Akki, który wydobył mnie z wody.”
Czy nie brzmi to znajomo? Smile
Tak czy owak, jest oczywiste, że imię podane w Księdze Wyjścia zostało dopasowane do roli, jaką odegrał Akki wydobywający Szarrukina z wody. Smile)

Teść Mojżesza... nosi w Księdze Rodzaju (2:18-21) imię REUEL, tymczasem pięć wersetów dalej (Księga Rodzaju 3:1) imię to z nie­znanych powodów zmienia się na JETRO...

Oto kolejny przykład, jak autorzy Stare­go Testamentu dość niezręcznie przeskakują blisko 400 lat historii, od Reula, syna Ezawa (Księga Rodzaju 36:4), do jego potomka Jetra, arcykapłana Madianitów, który żył wiele pokoleń później. Smile)
Jakby nie patrzeć na dzieje Mojżesza... to trzon tej historii pochodzi z mezopotamskiej legendy o Szarrukinie. Smile)
Ale pominąwszy wątek o niemowlęciu w łódce może dałoby się znaleźć podobne opowiadanie w tradycji egipskiej. Smile)
Na przykład o chłopcu, na którego wydano wyrok, lecz po uratowaniu stał się władcą Egiptu.... Znamy taki przekaz z papirusów Smile
A jest tego o wiele więcej Smile) można by na nowo napisać "dzieje Izraela" ...
Co ciekawe...te wszystkie wypadki i przypadki są ze sobą powiązane, biorąc pod uwagę datowanie , tak dokumentów, jak i władców panujących w danym czasie Smile) ...dlatego pisałam o niejakim Mosze-Ank... znanym w Egipcie Smile
Czysty plagiat (?) …
A kto czyta... i chce szukać tzw. prawdy.... znajdzie ją ... i to na pewno nie w "Pismach Chrześcijańskich" ...
To samo można znaleźć o Dariuszu czy Cyrusie Smile ...

A może z tzw."Apokalipsie Mojżesza" jest o wiele więcej, tylko się ukrywa przed światem ?
Zwana Księgą Jubileuszy ,Testament Mojżesza, Życie Adama. ... dostępna w InterneciePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:08, 15 Mar 2018    Temat postu:
 
Czyli biblijny Józef ... cytuję :
"współdziałał z faraonem o imieniu Echnaton, który był monoteistą, i że w konsekwencji wiele podstawowych zasad judaizmu, a następnie chrześcijaństwa i islamu, wywodzi się z Egiptu. Rzeka, która wpada do Nilu w Tell el-Amarna (za czasów Echnatona miasto to nazywało się Achet Aton), do dzisiaj nazywa się „Bahr Yusuf", czyli „Rzeka Józefa". Jest jeszcze wiele innych faktów wskazujących na egipskie wpływy."

A kim był Jufus (Yusuf) ..to wiadomo Smile) ... był najwyższym urzędnikiem faraona XVIII dynastii Thotmesa IV... a grobowiec odkryto w 1905 roku, obok znaleziono grobowiec jego żony Tuji (Asenat), a ich mumie należą do najlepiej zachowanych spośród tych, które obejrzeć można w Muzeum Kairskim.
A papirusie pogrzebowym znalezionym w grobowcu Juji, nazwano go „Świętym Ojcem pana obu krain”
Biblia natomiast (Rodz.41) , powiada, że Tuja (Touiou) nosiła godność „Asenat” (iw s-n-t). ... a określenie to wywodzi się z dialektu z okresu XVIII dynastii i oznacza „Ona należy do bogini Neith”.
Ciekawe powiązania Smile)
Gdyby więc powiązać te wszystkie fakty i zapiski Egipskie...okazałoby się, że to jeden z Egipcjan... wywiódł na pustynię ludzi, w zachowaniu wiary w "Jednego Boga" .
Czy Izraelita sprzedany w niewolę mógł zostać w krótkim czasie wpływowym dostojnikiem na dworze faraona, dostojnikiem, którego imieniem nazwano kanał i który jeździł drugim wozem władcy, jak to jest napisane w Ks. Rodzaju (41:43)? Smile) ... wątpię Smile)
Z pewnością był taki wielki Pan Smile) którego... wbrew zwyczajom .. zabalsamowano po śmierci jak faraona (tak dokładnie głosi ostatni werset Księgi Rodzaju) i pochowano na królewskim cmentarzysku w Dolinie Królów na zachód od Teb (dzisiejszy Luksor).Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:42, 15 Mar 2018    Temat postu:
 
[link widoczny dla zalogowanych]Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:06, 19 Mar 2018    Temat postu:
 
Znając zapiski tzw. „Historii Egiptu” ... wiadomo kim był Mojżesz Smile wg starożytnych zapisków Egiptu... był synem Amenhotepa III i nosił imię Amenhotep IV.. Smile
A przedstawione w ST dzieje Mojżesza są wyjątkowo niepełne...
Miał żonę Madianitkę o imieniu Sefora … a ona był córką Kapłana z Midian ... a Kraina Midian to dzisiejsze tereny Półwyspu Arabskiego... to wg Biblii...

Zmyślając chronologię, pobyt w Egipcie i inne wydarzenia, chciano na siłę "udowodnić" rodowód Mojżesza i późniejszego Izraela ...
Potwierdzenie pobytu „Izraelitów” w Egipcie znajdujemy w rocznikach fara­ona Ramzesa II, gdzie napisano o Semitach, którzy osiedlili się w rejonie Delty w Goszen, ale nie nazywano ich wtedy Izraelitami .

Księga Rodzaju (47:11) głosi, że Izraelici osiedlili się na ziemi Ramzesa .
Józef osiedlił się w kraju Goszen (Rodz.45:10) , (Rodz.47:27)
A tłumaczenie w greckiej Septuagincie tłumaczy, iż ziemia Goszen leżała niedaleko Wadi Tumilat , a jest to 50-kilometrowa sucha dolina rzeki ( wadi ) na wschód od delty Nilu ....
Tam była świątyni boga Atuma . ..a był bóstwem Heliopolis (Razem z Ra, Horachte i Chepri był bogiem słońca i stworzenia).

Natomiast Księga Wyjścia (1:11) utrzymuje, że w rzeczywistości zbudowali oni miasto Ramzes (Pi-Ramesses).... w północno-wschodnie części Egiptu...(wschodnia część Delty Nilu)... tam były świątynie Seta i Astarte...

Czyli co, nie wiedzieli skąd pochodzą i gdzie się osiedlili? Smile

A co do Ramzesa... badając historycznie i biblijnie... wnioskować należy, że Biblia odbiega od faktów Smile
Ramzes I panował dopiero około 1335 roku p.n.e. ... a Ramzes II , około 1304 roku p.n.e. ... czyli praktycznie w dwa stulecia po tym, jak Izraelici opuścili swój kraj...
W gruncie rzeczy Jakub i jego rodzina nie mogli osiedlić się na ziemi Ramzesa, ponieważ przybyli do Egiptu na długo przedtem, zanim Ramzes I objął rządy:)
Te absurdalne stwierdzenia Biblii intrygowały historyków od czasów wikto­riańskich... i do dziś dowody wskazują na nieścisłość między historią , a Pismami ...
Dawno temu uznano, że nie odnoszą się do rzeczywistych faktów Smile
A to dlatego, że wyjście z Egiptu odbywało się falami, a znaczna część tzw. „Izraelitów” pozostała w nim już po ucieczce Mojżesza z głównymi siłami.

I kto wie, czy nie był to jakiś spisek, aby wyprowadzić jakąś część ludności, aby utrzymać wiarę w jednego Boga, jak w Egipcie w Boga Atona.. Smile)

Ze starożytnych dokumentów wynika, że Hebrajczycy żyli w Palestynie na długo przed wyjściem Izraelitów z Egiptu Smile ... a znaleźć można wzmianki o nich w pismach z okresu panowania Amenhotepa III i Echnatona. Smile ..nie Ramzesa …
A kim był Echnaton? Smile ...był władcą, który wprowadził monoteizm Smile)
Wszystko jest w zbiorach dokumentów (zwanych „Listami z,Amarny” ) można wywnioskować, że w czasach Echnatona (Mojżesza biblijnego), imperium egipskie chyliło się ku upadkowi, Hetyci napadali na Syrię, a Abdakhiba, mitannijski rządca Jerozolimy, prosił Echnatona o pomoc w walce z najazdami Hebraj­czyków (zwanych Habiru).

Stela izraelicka , która obecnie znajduje się w Kairze... wyraźnie wspomina o tych zajściach... a mity biblistów o rzekomym Mojżeszu, to wymysł...
A w tekście, na Steli Izraelickiej, opisującym czasy Merenptaha zamieszczono także szczegóły skierowanych przeciwko Izraelitom wypraw, które egiptolodzy przypi­sują panowaniu jego poprzedników, Ramzesa II i Setiego I.
Na steli jest napisane: „Izrael został spustoszony, jego nasienie nie istnieje; Palestyna została wdową Egiptu”.
Już sam fakt, że nazwa „Izra­el” jest wymieniona w dokumentach tej operacji wojskowej, dowodzi, iż Izraelici znajdowali się w tym czasie w Palestynie, gdyż Izraelitami (dziećmi Izraela) na­zywano tylko i wyłącznie urodzonych w Egipcie potomków Jakuba-Izraela. Poza Egiptem i przed wyjściem z Egiptu było sporo Hebrajczyków, ale nie byli oni Izraelitami, nie istniał też kraj zwany Izraelem.
Niektóre datowania czasu życia Mojżesza (tego prawdziwego), pokrywają się z czasami panowania faraona Amenhotepa IV (Echnatona) , prześladowanego pośmiertnie za wprowadzenie monoteizmu.
Spędziwszy jakiś czas na Synaju wśród Madianitów po swojej abdykacji około 1361 roku p.n.e. , Mojżesz (Echnaton) powrócił do Egiptu z Semenkhkarem (Aaronem), żeby zbuntować Izraelitów przeciwko faraonowi Ramzesowi I, który wielu z nich trzymał w niewoli.

Co ciekawe, Semenkhkarem był Faraonem żyjącym bardzo krótko... Smile)
Historycy nie są zgodni czy to był mężczyzna, czy kobieta...ale idąc dalej historycznie... dochodzimy do siostry Mojżesza (Nefretiti - Meritaten. ) , której pisarze Biblii , odjęli przewodnictwo w klanach ówczesnych ludów „Izraela”, o której mało co się wspomina, oprócz jej śmierci...
Ale wiedząc kim była Meritaten … a zajmowała pozycję Wielkiej Królewskiej Żony dla faraona Smenkhkare wiemy również kim był ów Faraon dzięki zawarciu związku z Królową Smile
Kiedy sięga się do historii, rzadko możemy liczyć na znalezienie w niej genealogii ze strony matek (Tradycja) ale trzeba przyznać, że bezpośredni przodkowie jej matki należą do pokolenia bliższego Jakubowi, niż jej ojcu. Z obu stron, i ze strony matki i i ze strony ojca (tak, jak jej bracia), Miriam jest autentyczną lewitką (ród kapłański). co nie mogli znieść kapłani, i utrwaliło się , że kobiety nie mogą być kapłanami i przywódcami religijnymi Smile
A jak miała na imię siostra Mojżesza? … właśnie Miriam , co jest odpowiednikiem egipskiego imienia Meritaten Smile)
A kim byli kapłani z rodu Lewitów? … byli wybrani przez Mojżesza (Echnatona), który utworzył wiarę w jednego Boga Atona (Aten hebrajski Adon/Adonay) ...emanację Boga RA /RE ( Stwórcę, który stworzył wszelką istotę, który ukształtował ziemię, który dopełnił jej stworzenia) ...później nazywanego …. Jahwe/Jehowah/Je(h)wa.... Który wg Biblii, jest również „Stwórcą ziemi i wszelkiego stworzenia” … jest również nazwany "Światłością"...jak Bóg RA "Słońcem"...
... ciekawe Smile)
Hymny do Boga Atona , które są Muzeum Brytyjskim są podobne, a miejscami takie same jak (Psalm 104) z Biblii Smile))

Znając historię i Biblię (obecną) choć jest tak zagmatwana i wplatają się w nią genealogie Faraonów i ludności późniejszego tzw. Izraela.... można by napisać PRAWDZIWĄ Biblię od nowa Smile) … i dojdziemy do starożytnego Sumeru .. skąd pochodził Abram i jego wierzenia Smile)
Nie jest to trudne, dla szukających i szperających w historii... ale bzdurą będzie dla tych, co trzymają się rekami i nogami w opowieściach biblijnych Smile)
I tyle co udało mi się znaleźć ...ale szperam dalej ..Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:32, 19 Mar 2018    Temat postu:
 
Obj.3: (9) Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.

Wg Biblii... Jezus przyszedł ... TYLKO .... DO ZAGINIONYCH OWIEC Z IZRAELA.... a KIM były te "owce"? Smile)

A może w tej zupie Izraela , ukryte są "owce" z innego narodu.... ?

I Izrael nie jest owym "narodem wybranym" .... i można zadać pytanie...kim naprawdę był ów tzw.Jezus?
...i czy ten Jezus z Biblii to nie fikcja Smile)Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:33, 19 Mar 2018    Temat postu:
 
dodam
W/g uznawania za wazniejszych, to ci co w Jerozolimie czyli 2 plemiona z egipcjanki najwazniejsze byly.
Wygrywali walki z tymi co w Samarii stolice mieli , czyli z pozostalymi 10 plemionami, do tego tak pokierowali , ze obce wojska Samarie zdobyly .
Jezus do tamtych przyszedl, bo za agresywni, nieludzcy byli , mial ich dostosowac do zycia z innymi narodami, ale jak na gorze TAbor mojszeszowe prawa uznal ... Grupa co z Mojzesza pochodzila i Egipcjanki taka zwyrodniala, nieludzka .
Zakladajac, ze bog zydowski byl fyzycznym i kopulowac potrafil z np. Egipcjanka , to Jezus tez byl fizyczny , by ich na ludzkie tory w rozwoju ustawic, nie co w nich instynkt pisklecia kukulki , co wszystkich w kolo morduje .
Geny Egipcjanki dla nich sa bardzo ważne, jakby one pozwalaly kabalistyczna hipnoza wladac. Rody krolewskie co w Europie je maja .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 11:51, 23 Kwi 2018    Temat postu:
 
Odkrycie starszych tekstów religijnych Sumerów podważyło oryginalność Biblii, przekazane bowiem w niej podania np. o potopie czy edenie, bez wątpienia zapożyczone zostały z dawniejszych relacji Smile)

..

[link widoczny dla zalogowanych]

tabliczka Eposu o Gilgameszu z opisem potopu. Znajduje się w British Museum.

[link widoczny dla zalogowanych]Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:12, 16 Maj 2018    Temat postu:
 
cd o tym co religie zmotal:
"Wiadomo, że Biblia to zlepek innych opowieści Smile)
Malchizedek był królem miasta Salemu („szalom”, czyli pokój) …
Z czasem dodano do tego wyrazu początkowy człon „jeru”, kojarzony z miejscem, w którym Abraham miał ofiarować swego syna Izaaka, i nazwano Jeru-salem Smile
Melchizedek był po prostu królem Jerozolimy, a jego tytuł oznaczał „władcę pokoju”, przybywającego z innego, nieznanego nam świata. .. co opisują liczne pisma starożytne, ukrywane przed światem...
W „Liście do Hebrajczy­ków” można przeczytać, że ów tajemniczy mąż, który wyszedł na powitanie triumfującego Abrahama maszerującego do Kanaanu, jest „bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie ma ani początku dni, ani też końca życia, upodobniony zaś do Syna Bożego”... Melchizedek nie ma rodziców, gdyż jest wieczny.Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:13, 16 Maj 2018    Temat postu:
 
II Księga Henocha , podaje, że Melchizedek poczęty został tak sa­mo, jak później Jezus, przez tzw. Du­cha Świętego (czyli „Matkę”)... zrodziła go zaś niepokalana Sopranima. ..Miała być ona żoną Nira, brata Noego. ..Matka zmarła przy połogu, zaś dziecko od razu pojawiło się na świecie ubra­ne, dorosłe, mówiące i sławiące imię Pana. ..Wkrótce potem zjawił się po nie sam archanioł Gabriel i zabrał do nieba, by tam młody Melchize­dek przeczekał wyniszczający Zie­mię potop, mimo że nie znalazł się na arce swojego znamienitego wuja.

Król kapłan, pojawia się na kartach świętej księgi chrześcijan od razu ja­ko dojrzały mężczyzna, a po epizo­dzie z Abrahamem ślad po nim się urywa. A jednak wspomniano o tym spotkaniu i o zależności patriarchy od witającego go Melchizedeka, mi­mo że ten nie miał żydowskich ko­rzeni Smile
Jak chcą niektórzy, ów król był potomkiem Sema , stąd nazwa miasta „Salem”Smile

Gdyby na to patrzeć wszystko, to Salem (Jeru-salem) istniało na długo zanim Melchizedek spotkał Abrama (Abrahama) Wink
Utożsamienie Melchizedeka z Semem wyjaśniłoby, dlaczego po­tężny Abraham tak łatwo zgodził się na patronat lokalnego kapłana. … a chodziło z zjednoczenie rodów tzw. „Synów Bożych”...

W końcu byłaby to osoba pobłogo­sławiona wcześniej przez samego Enlila (Jahwe) i utrzymująca ciągłość krwi z pierwszym człowiekiem myślącym, Adamem.
Co ciekawe, to to, że w pismach z w Nag Hammadi , Melchizedek nie był nikim in­nym, jak tylko samym Jezusem, któ­ry tak jak swoje późniejsze wciele­nie żyje, naucza i zmartwychwstaje po śmierci … uważające króla Sale­mu za wcielenie Logosu... Syn nie trójjedynego Boga... ale tego prawdziwego „Ojca i Stworzyciela wszechświata” (Absolutu)... pośrednika między boskim umysłem i ludzkim stworzeniem... nie uważają Melchizedeka za byt materialny. Smile .. a późniejszym jego „wcieleniem” ma być osoba „Chrystusa Michała” … stąd niektórzy dalej wierzą, że Jezus to Michał z Objawienia Smile

Gdy obserwuje się „Synów Stwórcy” , można zauważyć, że niektórzy bardziej przypominają Ojca, niektórzy Syna Smile
Wszystko jest wymieszane i poplątane... ale można wszystko połączyć … być może jest tu coś więcej, ale jest ukrywane przed opinią publiczną Smile … a Żydzi chcą się podpiąć pod ten tzw. „Naród wybrany” Smile) .. i doczepiło się do nich tzw. "chrześcijaństwo"Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez zbyszek dnia Śro 12:16, 16 Maj 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 12:19, 16 Maj 2018    Temat postu:
 
Z tego co wiem to Melchizedek zyl do wspolczesnych nam czasow, spijal z nas energie , teraz mam problem, bo wydawalo mi sie ze tylko istota z obcego swiata ta energie spijala i dopiero odchodami pozostalych karmila ....
Tu pojawia sie drugi , moze to inna nazwa tamtego pijacegoPost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:34, 19 Maj 2018    Temat postu:
 
"Na przykład w zeszłym roku archeolodzy wykorzystali szpiegowskie zdjęcia satelitarne i drony, aby pomóc zidentyfikować miejsce starożytnego zaginionego miasta w północnym Iraku.Smile
Mardaman zostało zniszczone po raz pierwszy około 2250 r. p.n.e. przez Naram-Sina, najpotężniejszego władcę akadyjskiego... skąd pochodzi język akadyjski (chaldejski) … jednej z grup semickich Smile
A Naram-Sin, był wnukiem Sargona Wielkiego i był przedstawicielem semickiej dynastii rządzącej w Mezopotamii z ośrodkiem w Akadzie, panował w latach ok. 2254-2218 p.n.e
A takie tabliczki z jego imieniem odkryto dawno temu w okolicach Sumeru i Akadu... znajdują się obecnie w Muzeum w Luwrze.
Powoli zaczyna się wszystko układać, Sargon Wielki, to biblijny Nimrod (w tradycji żydowskiej i islamskiej) władca Mezopotamii Smile
Mit z Sumeru o narodzeniu Sargona..... z niepokalanej dziewicy - kapłanki świątynnej w Azupiranu (mieście Szafranu) , która ułożyła niemowlę w trzcinowym koszyku uszczelnionym asfaltem i powierzyła nurtom rzeki.... nie jest mitem..., ale coś co się zdarzyło na prawdę, o czym wspomina Henoch, gdy kobiety ludzkie, rodziły synów "boskich istot" z nieba Smile ... a bogini Isztar uczyniła z Sargona króla Akadu...
Tak więc ten biblijny Nimrod, to nie wg Biblii syn Kusza...ale jednego z „przybyszów” Smile)

.. czy to coś nie mówi i nie jest uderzające do opowieści o tzw.Mojżeszu? Smile ...chociaż wg Biblii , Mojżesz miał rodziców ziemskich ... i został jednym z włodarzy Egiptu... Smile"Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez zbyszek dnia Sob 19:34, 19 Maj 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 19:37, 19 Maj 2018    Temat postu:
 
cd "Ów król spłodził Naram -Sina, który kontynuował dzieło podboju swego ojca Sargona (Nimroda)...walczył z Kurdystanem (Turcja, Iran,Irak), niszcząc te ludy...a tabliczka klinowa o tym zdarzeniu jest w Muzeum Smile
Dokonał też zniszczenia Ebli (okolice dzisiejszego Aleppo) i Mari (miasto nad Eufratem)...
Stelę tego władcy znaleziono również na granicy Armenii, co świadczy, że i tam dotarł podczas swych licznych wypraw Smile
Według jednego z poematów sumeryjskich ….złupienie przez Naram-Sina świątyni Ekur, sanktuarium boga Enlila w Nippur spowodowało gniew obrażonego boga, który doprowadził do najazdu na Mezopotamię hord Gutejów (lud z gór Zargos, Iran) ..
To oni mieli doprowadzić do zniszczenia miast Sumeru... Ur i Uruk, skąd uciekać musiał biblijny Abram Smile
Gutejczycy bronili się przed najazdami Lulubejów (Królem Anubanini ) odpowiednikiem akadyjskiej bogini Isztar (sumeryjska bogiini Innana) …
i przed najazdami Amorytów ( lud semicki, pokrewny Kananejczykom) …
Sam Naram-Sin poniósł dotkliwą klęskę z rąk zjednoczonych plemion na zachodzie.
Wydaje się jednak, że mimo iż najazdy Gutejczyków istotnie mogły już zaznaczyć się za panowania Naram-Sina, to jednak ostateczny upadek jego imperium nastąpił za rządów jego syna Szar-kali-szarri.

Być może... Tym okupantem byli Semici Smile ... "Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 21:24, 19 Maj 2018    Temat postu:
 
dodam
Wiesz o tym , ze "zydowskie" plemiona te najwazniejsze z stolica w Jerozolimie nie byly zydowskimi ? sa po egipcjance, jednej , widac z 2 synami maga urzedowala. Pozostale 10 plemion to zgodnie z ich tradycja z zydowek . Stolice w Samarii mieli. Te 2 plemiona jak przypuszczam mialy z soba tzw arke przymierza i tylko osoby z genami co zapewniala Egipcjanka z linii faraonow mogla byc aktywowana . Wtedy tez uzyskali tzw moc sprawcza, czyli kabalistyczne hipnotyzowanie nas. Caly ten wywod sluzy temu, zeby jako wazne zauwazyc kto jest maatka Mahometa - jak wiem Egipcjanka i tez z krwi faraonow. To dawalo dostep Mahometowi do mozliwosci hipnotyzowania i religie bz problemu zahipnotyzowanym wcisnal. Podobnie wspolczesnei krolowa angielska taka moc miala, jak i syjonisci . Skonczylo sie i koniec z zniewalaniem nas, wybudzamy siePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1838
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 21:53, 18 Cze 2018    Temat postu:
 
Nie musiał być koniecznie synem plemiennego Boga Jahwe... z którego Leon X się śmiał , że ta bajka przyniosła im wiele korzyści Smile
Abraham wiedział kim są "Bogowie" , tu na Ziemi i skąd pochodzą Smile
I bez życiodajnego Ducha ("Pani życia") sumeryjskiej Bogini , nie powstał żaden żywy człowiek, jako niewolnik stworzony do posłuchu ...
Dlatego w j.hebrajskim „Duch”(Ruach) jest rodzaju żeńskiego … Smile
"Uczyńmy Adama na obraz nasz, podobnego do nas"....znane wszystkim tylko z Biblii stwierdzenie ...ale to nie słowa Biblii...ale Sumeryjskich Bogów ...
I stali się podobni do swych Archontów...stali się mężczyzną i kobietą ... tak uczynili "Adama" -Ziemianina ...
Dlatego Biblia mówi o człowieku "ziemskim"...śmiertelniku..... i człowieku " z wysokości"... nieśmiertelnym Smile)
.....Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum jak widzimy świat Strona Główna -> ezo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB © 2004 phpBB Group
Galaxian Theme 1.0.2 by Twisted Galaxy