Forum jak widzimy świat Strona Główna
 Forum
¤  Forum jak widzimy świat Strona Główna
¤  Zobacz posty od ostatniej wizyty
¤  Zobacz swoje posty
¤  Zobacz posty bez odpowiedzi
jak widzimy świat
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie  RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 
o poczatku zydowskeigo boga

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum jak widzimy świat Strona Główna -> ezo Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
o poczatku zydowskeigo boga
Autor Wiadomość
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1772
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:57, 14 Mar 2018    Temat postu: o poczatku zydowskeigo boga
 
z netu od Urszuli :
Skoro, jak powiadasz byłeś w Ur … (nie neguję tego) , to powinieneś widzieć artefakty , mówiące o bogach i boginiach ... „bogowie”.... Jacy bogowie? Smile))
Dom Abrama znajdował się w Ur chaldejskim... i myślisz że nie wiedział o wierzeniach ?
A jeżeli Abram pochodził z Ur, to bez wątpienia należał do elity, albowiem nie było w tym mieście ubogich dzielnic Smile)
W całym kompleksie świątyni Ur , oraz otaczających ją mniejszych świątyń odkryto resztki biur, warsztatów, magazynów, sklepów, szpitali, sądów i szkół. Pozostało też sporo dokumentów: zapiski prawników, poborców podatkowych, młynarzy, sklepikarzy, nauczycieli, lekarzy, a nawet rejestry domu mody -wszystkie, rzecz jasna, sporządzone jedynym w swoim rodzaju pismem klinowym Sumeru. Znaleziono ponadto kalkulatory matematyczne, w tym tablice z obliczeniami pierwiastków kwadratowych i sześciennych, równania trójkąta dokładnie takie same jak w geometrii Euklidesa, który żył tysiąc siedemset lat później!
Też widziałeś?

Sumeryjski tekst z 1960 roku p.n.e. (czyli z tego samego mniej więcej okresu, w którym Terach przeniósł rodzinę z Ur do Haranu) może zawierać klucz do tej zagadki wielu Bogów Smile)) ...
Jeden z tekstów: „Bogowie opuścili nas, jak wędrowne ptaki. Dym pokrył nasze miasta całunem”.

Pierwotnie Izrael WIERZYŁ W WIELOBÓSTWO, ale za czasów , a raczej po wyjściu z Babilonu, zaczęli wierzyć w jednego z tych "Bogów" Smile) i na pewno nie jest on twoją trójcą Smile)

Gdybyś widział ten Ur i jego artefakty... to byś wiedział, że jeden z Bogów zwany Enlilem został nazwany Jahwe … Smile)
Najwyraźniej w czasach, w których kompilowano Stary Testament, liczba mnoga elohim w oryginalnym tekście odnosiła się do koncepcji jedynego boga Jahwe... a jakkolwiek było ... księgi Kananejczyków... określają poprzednika Jahwe terminem „wielki El Eljon”, który posiadał moc nadawania władzy w porozumieniu z wielkim Ojcem, który był również nazywany „Mistrzem Rzemiosła” Smile)

A co Księgi Kananejskie piszą? Smile)
Siedziba El Eljona znajdowała się „u źródeł dwóch rzek” (Tygrysu i Eufratu), gdzie przyjmował on ambasadorów i rozstrzygał spory. Jego najstarszy syn nosił imię Baal (Pan), a braćmi byli Jamm Lewiatan (czyli Potwór Morski – Księga Psalmów 74:14), Mot (Śmierć), Szahar (Świt) i Szalem (Pokój), a od tego ostatniego imienia wywodzi się nazwa miasta Juru-szalem (Jerozolima): miasto pokoju. Ich siostrą była Anat, Królowa Niebios. Lecz jeśli siedziba El Eljona znajdowała się u źródeł obu rzek, to i jego władza musiała obejmować najpierw Mezopotamię, a dopiero potem ziemię Kanaan. Stąd należy wnosić, że tradycja El Eljona przeniesiona została z Mezopotamii do Kanaanu (Amarantowej Ziemi) – a stało się to prawdopodobnie za sprawą wnuka Noego, Kanaana, którego potomkowie „rozproszyli się” za granicą (Księga Rodzaju 10:6-1Cool.
A ponieważ El oznacza „Wzniosły”, to ten sam Wzniosły musiał mieć swoje własne imię także w czasach starożytnego Sumeru. Smile)

Czytałeś? Smile)

W 1929 roku odkryto wiele starożytnych tekstów w Ras Szamra (dawniej miasto Ugarit) w pómocno-zachodniej Syrii...
Też widziałeś?
Pisma te pochodzą z około 1400 roku p.n.e., a dowiadujemy się z nich, że małżonka El Eljona nazywała się Aszera (lub Asztoret), tradycja religijna Kananejczyków koncentrowała się wokół płodności, zarówno w rodzinie, jak w rolnictwie i hodowli. Smile)
Inne boginie z tych czasów nosiły imiona Padrija, Tallija i Arsija. Izraelici bowiem odeszli od koncepcji boga i jego małżonki w chwili, gdy odrzucili Asztoret (Astarte) róznie nazywana, i uznali wiarę w jedynego Boga Jahwe, czyli przywłaszczonego przez nich El Eljona.
Ale wiara w jedynego Boga nie pojawiła się w czasach Abrama ani nawet Mojżesza, jak to sugerują tzw. wierzący Smile)
Nastąpiło to znacznie później, w czasach sędziego Samuela, kiedy to „Synowie Izraela usunęli Baalów i Asztarty i służyli tylko samemu Panu” (Pierwsza Księga Samuela 7:4).

Kłamco przebrzydły.... jesteś jak starożytny odłam Izraela, który nie dość że wybrał sobie jednego z Bogów Enlila-Jahwe... zabrał Mu małżonkę... to jeszcze ignoruje starożytne zapiski, co do wiary w JAKIEGOKOLWIEK Boga.!
Nie każdy może oglądać zabytki, ale każdy może i ma prawo do czytania i sprawdzania, aby takim , jak ty, nie wierzyć, tylko i tylko, na podstawie jednych zapisków (ST) … zresztą i tak są nazywane „starożytne” teksty... Plagiat i kompilacja wielu teksów z wielu kultur Smile)
Wystarczy sięgnąć po wiedzę ...Bo ja, w przeciwieństwie do ciebie... czytam i sprawdzam o wiele więcej, niż na przykładzie jednej Księgi Smile)
I wiele więcej niż sobie możesz wyobrazić Smile

Zanim coś palniesz, zastanów się Smile)
Nie odpowiedziałeś na pytanie: Enki-Samael , brat Enlila-Jahwe ... więc który posyła swoich aniołów?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1772
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:44, 14 Mar 2018    Temat postu:
 
Co się mówi o Mojżeszu, a co jest w historii i dokumentach... to dwie strony medalu Smile
Mojżesz nie stworzył żadnej religii, ale raczej utrzymał... znając fakt, że był także Egipcjaninem i to na wysokim stanowisku Smile)
Tam zetknął się z wiarą w jednego Boga... Boga RA (Boga Słońce -Boga Światłości) ... czy toś komuś mówi?

Odnaleziono (chyba w 2011 roku) Słoneczną Barkę Boga RA w zaświaty i Słoneczny rydwan Heliosa, który miał być odpowiednikiem Rydwanu Boga z Biblii Smile
A badając „drzewo genealogiczne” Bogów z Egiptu … dochodzi się , jak to powiedziałaś, po kłębku....do wierzeń Sumeryckich , choć w egipskich są pod innymi imionami, ale sytuacje i słowa są takie same Smile) ...przypadek? Smile)

[link widoczny dla zalogowanych]

Wiadomo, że kroniki egipskie nie podają żadnych dat „przed naszą erą”, lecz wiążą konkretne zdarzenia z rokiem panowania danego władcy. ..ciekawe, prawda? Smile
W przypadku historii Sumeru mamy do czynienia z tekstami znacznie starszymi niż odkryte dotychczas najwcześniejsze kroniki egipskie. Smile

Co ciekawe, Sumeryjskie odkrycia i Egipskie odkrycia są dla wielu "naukowców" związanych z kościołami ... kamieniem u szyi Smile)
Co do Egipskich, można wg dat panowania królów odczytać wiek w którym to jakieś zajścia zaistniały... ale o Sumeryjskich nic nie wiadomo, poza tym, że są starsze od egipskich Smile)
Więc skoro to nie są mity, to należałoby szukać dowodów wcześniejszych Smile

Pochodzącym z I wieku n.e. zatytułowanym „Przeciw Apionowi” żydowski historyk Józef Flawiusz donosi, że Maneton wspomina, iż Mojżesz był kapłanem egipskim w Heliopolis.
Lecz w dalszej części tego dzieła Józef (szkolony na faryzejskiego kapłana w Judei) podaje wyjątek z kroniki Manetana, w którym ów potwierdza, iż Mojżesz był Egipcjaninem: „Jak wieść niesie, kapłan, który ustanowił im ustrój i prawo, heliopolitańczyk z pochodzenia (…) po przejściu do tego narodu zmienił swoje imię i przybrał nazwę Mojżesz”.
A może Józef Flawiusz pisał coś więcej, ale kościoły tego nie udostępniają? Smile

W „Historii Egiptu” (Aigyptiakd) Manetona, sam Józef F. podaje, że Mojżesz był dowódcą armii egipskiej w wojnie z Etiopią.... a w „Dawnych dziejach Izraela” , dowodzi ponadto, że Mojżesz poślubił córkę króla Etiopii Tharbis aby umocnić pokój między oboma narodami.
W Biblii natomiast , nie wspomina się o wojskowej przeszłości Mojżesza … dlaczego? Smile)
Ale w Księdze Wyjścia (2:19) czytamy, że był on „Egipcjaninem”, co potwierdzałoby tezę Manetona...a przedstawione w Starym Testamencie dzieje Mojżesza są wyjątkowo niepełne...czy to nie dziwne? Smile ...Aby tak o znamienitym Mojżeszu nie wiele wiedziano, skoro był jednym z nich (Izraela) ...oprócz znalezienia go w koszu wśród sitowia... ?

W ASYRYJSKIEJ opowieści o SARGONIE napisano:
„Poczęła mnie kapryśna matka; w tajemnicy obnażyła mnie. Włożyła mnie do łódki z sitowia; smołą uszczelniła pokrywę. Wrzuciła mnie do rzeki, która mnie nie zalała. Woda uniosła mnie i zawiodła do Akki, który wydobył mnie z wody.”
Czy nie brzmi to znajomo? Smile
Tak czy owak, jest oczywiste, że imię podane w Księdze Wyjścia zostało dopasowane do roli, jaką odegrał Akki wydobywający Szarrukina z wody. Smile)

Teść Mojżesza... nosi w Księdze Rodzaju (2:18-21) imię REUEL, tymczasem pięć wersetów dalej (Księga Rodzaju 3:1) imię to z nie­znanych powodów zmienia się na JETRO...

Oto kolejny przykład, jak autorzy Stare­go Testamentu dość niezręcznie przeskakują blisko 400 lat historii, od Reula, syna Ezawa (Księga Rodzaju 36:4), do jego potomka Jetra, arcykapłana Madianitów, który żył wiele pokoleń później. Smile)
Jakby nie patrzeć na dzieje Mojżesza... to trzon tej historii pochodzi z mezopotamskiej legendy o Szarrukinie. Smile)
Ale pominąwszy wątek o niemowlęciu w łódce może dałoby się znaleźć podobne opowiadanie w tradycji egipskiej. Smile)
Na przykład o chłopcu, na którego wydano wyrok, lecz po uratowaniu stał się władcą Egiptu.... Znamy taki przekaz z papirusów Smile
A jest tego o wiele więcej Smile) można by na nowo napisać "dzieje Izraela" ...
Co ciekawe...te wszystkie wypadki i przypadki są ze sobą powiązane, biorąc pod uwagę datowanie , tak dokumentów, jak i władców panujących w danym czasie Smile) ...dlatego pisałam o niejakim Mosze-Ank... znanym w Egipcie Smile
Czysty plagiat (?) …
A kto czyta... i chce szukać tzw. prawdy.... znajdzie ją ... i to na pewno nie w "Pismach Chrześcijańskich" ...
To samo można znaleźć o Dariuszu czy Cyrusie Smile ...

A może z tzw."Apokalipsie Mojżesza" jest o wiele więcej, tylko się ukrywa przed światem ?
Zwana Księgą Jubileuszy ,Testament Mojżesza, Życie Adama. ... dostępna w InterneciePost został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1772
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 14:08, 15 Mar 2018    Temat postu:
 
Czyli biblijny Józef ... cytuję :
"współdziałał z faraonem o imieniu Echnaton, który był monoteistą, i że w konsekwencji wiele podstawowych zasad judaizmu, a następnie chrześcijaństwa i islamu, wywodzi się z Egiptu. Rzeka, która wpada do Nilu w Tell el-Amarna (za czasów Echnatona miasto to nazywało się Achet Aton), do dzisiaj nazywa się „Bahr Yusuf", czyli „Rzeka Józefa". Jest jeszcze wiele innych faktów wskazujących na egipskie wpływy."

A kim był Jufus (Yusuf) ..to wiadomo Smile) ... był najwyższym urzędnikiem faraona XVIII dynastii Thotmesa IV... a grobowiec odkryto w 1905 roku, obok znaleziono grobowiec jego żony Tuji (Asenat), a ich mumie należą do najlepiej zachowanych spośród tych, które obejrzeć można w Muzeum Kairskim.
A papirusie pogrzebowym znalezionym w grobowcu Juji, nazwano go „Świętym Ojcem pana obu krain”
Biblia natomiast (Rodz.41) , powiada, że Tuja (Touiou) nosiła godność „Asenat” (iw s-n-t). ... a określenie to wywodzi się z dialektu z okresu XVIII dynastii i oznacza „Ona należy do bogini Neith”.
Ciekawe powiązania Smile)
Gdyby więc powiązać te wszystkie fakty i zapiski Egipskie...okazałoby się, że to jeden z Egipcjan... wywiódł na pustynię ludzi, w zachowaniu wiary w "Jednego Boga" .
Czy Izraelita sprzedany w niewolę mógł zostać w krótkim czasie wpływowym dostojnikiem na dworze faraona, dostojnikiem, którego imieniem nazwano kanał i który jeździł drugim wozem władcy, jak to jest napisane w Ks. Rodzaju (41:43)? Smile) ... wątpię Smile)
Z pewnością był taki wielki Pan Smile) którego... wbrew zwyczajom .. zabalsamowano po śmierci jak faraona (tak dokładnie głosi ostatni werset Księgi Rodzaju) i pochowano na królewskim cmentarzysku w Dolinie Królów na zachód od Teb (dzisiejszy Luksor).Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1772
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:42, 15 Mar 2018    Temat postu:
 
[link widoczny dla zalogowanych]Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1772
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:06, 19 Mar 2018    Temat postu:
 
Znając zapiski tzw. „Historii Egiptu” ... wiadomo kim był Mojżesz Smile wg starożytnych zapisków Egiptu... był synem Amenhotepa III i nosił imię Amenhotep IV.. Smile
A przedstawione w ST dzieje Mojżesza są wyjątkowo niepełne...
Miał żonę Madianitkę o imieniu Sefora … a ona był córką Kapłana z Midian ... a Kraina Midian to dzisiejsze tereny Półwyspu Arabskiego... to wg Biblii...

Zmyślając chronologię, pobyt w Egipcie i inne wydarzenia, chciano na siłę "udowodnić" rodowód Mojżesza i późniejszego Izraela ...
Potwierdzenie pobytu „Izraelitów” w Egipcie znajdujemy w rocznikach fara­ona Ramzesa II, gdzie napisano o Semitach, którzy osiedlili się w rejonie Delty w Goszen, ale nie nazywano ich wtedy Izraelitami .

Księga Rodzaju (47:11) głosi, że Izraelici osiedlili się na ziemi Ramzesa .
Józef osiedlił się w kraju Goszen (Rodz.45:10) , (Rodz.47:27)
A tłumaczenie w greckiej Septuagincie tłumaczy, iż ziemia Goszen leżała niedaleko Wadi Tumilat , a jest to 50-kilometrowa sucha dolina rzeki ( wadi ) na wschód od delty Nilu ....
Tam była świątyni boga Atuma . ..a był bóstwem Heliopolis (Razem z Ra, Horachte i Chepri był bogiem słońca i stworzenia).

Natomiast Księga Wyjścia (1:11) utrzymuje, że w rzeczywistości zbudowali oni miasto Ramzes (Pi-Ramesses).... w północno-wschodnie części Egiptu...(wschodnia część Delty Nilu)... tam były świątynie Seta i Astarte...

Czyli co, nie wiedzieli skąd pochodzą i gdzie się osiedlili? Smile

A co do Ramzesa... badając historycznie i biblijnie... wnioskować należy, że Biblia odbiega od faktów Smile
Ramzes I panował dopiero około 1335 roku p.n.e. ... a Ramzes II , około 1304 roku p.n.e. ... czyli praktycznie w dwa stulecia po tym, jak Izraelici opuścili swój kraj...
W gruncie rzeczy Jakub i jego rodzina nie mogli osiedlić się na ziemi Ramzesa, ponieważ przybyli do Egiptu na długo przedtem, zanim Ramzes I objął rządy:)
Te absurdalne stwierdzenia Biblii intrygowały historyków od czasów wikto­riańskich... i do dziś dowody wskazują na nieścisłość między historią , a Pismami ...
Dawno temu uznano, że nie odnoszą się do rzeczywistych faktów Smile
A to dlatego, że wyjście z Egiptu odbywało się falami, a znaczna część tzw. „Izraelitów” pozostała w nim już po ucieczce Mojżesza z głównymi siłami.

I kto wie, czy nie był to jakiś spisek, aby wyprowadzić jakąś część ludności, aby utrzymać wiarę w jednego Boga, jak w Egipcie w Boga Atona.. Smile)

Ze starożytnych dokumentów wynika, że Hebrajczycy żyli w Palestynie na długo przed wyjściem Izraelitów z Egiptu Smile ... a znaleźć można wzmianki o nich w pismach z okresu panowania Amenhotepa III i Echnatona. Smile ..nie Ramzesa …
A kim był Echnaton? Smile ...był władcą, który wprowadził monoteizm Smile)
Wszystko jest w zbiorach dokumentów (zwanych „Listami z,Amarny” ) można wywnioskować, że w czasach Echnatona (Mojżesza biblijnego), imperium egipskie chyliło się ku upadkowi, Hetyci napadali na Syrię, a Abdakhiba, mitannijski rządca Jerozolimy, prosił Echnatona o pomoc w walce z najazdami Hebraj­czyków (zwanych Habiru).

Stela izraelicka , która obecnie znajduje się w Kairze... wyraźnie wspomina o tych zajściach... a mity biblistów o rzekomym Mojżeszu, to wymysł...
A w tekście, na Steli Izraelickiej, opisującym czasy Merenptaha zamieszczono także szczegóły skierowanych przeciwko Izraelitom wypraw, które egiptolodzy przypi­sują panowaniu jego poprzedników, Ramzesa II i Setiego I.
Na steli jest napisane: „Izrael został spustoszony, jego nasienie nie istnieje; Palestyna została wdową Egiptu”.
Już sam fakt, że nazwa „Izra­el” jest wymieniona w dokumentach tej operacji wojskowej, dowodzi, iż Izraelici znajdowali się w tym czasie w Palestynie, gdyż Izraelitami (dziećmi Izraela) na­zywano tylko i wyłącznie urodzonych w Egipcie potomków Jakuba-Izraela. Poza Egiptem i przed wyjściem z Egiptu było sporo Hebrajczyków, ale nie byli oni Izraelitami, nie istniał też kraj zwany Izraelem.
Niektóre datowania czasu życia Mojżesza (tego prawdziwego), pokrywają się z czasami panowania faraona Amenhotepa IV (Echnatona) , prześladowanego pośmiertnie za wprowadzenie monoteizmu.
Spędziwszy jakiś czas na Synaju wśród Madianitów po swojej abdykacji około 1361 roku p.n.e. , Mojżesz (Echnaton) powrócił do Egiptu z Semenkhkarem (Aaronem), żeby zbuntować Izraelitów przeciwko faraonowi Ramzesowi I, który wielu z nich trzymał w niewoli.

Co ciekawe, Semenkhkarem był Faraonem żyjącym bardzo krótko... Smile)
Historycy nie są zgodni czy to był mężczyzna, czy kobieta...ale idąc dalej historycznie... dochodzimy do siostry Mojżesza (Nefretiti - Meritaten. ) , której pisarze Biblii , odjęli przewodnictwo w klanach ówczesnych ludów „Izraela”, o której mało co się wspomina, oprócz jej śmierci...
Ale wiedząc kim była Meritaten … a zajmowała pozycję Wielkiej Królewskiej Żony dla faraona Smenkhkare wiemy również kim był ów Faraon dzięki zawarciu związku z Królową Smile
Kiedy sięga się do historii, rzadko możemy liczyć na znalezienie w niej genealogii ze strony matek (Tradycja) ale trzeba przyznać, że bezpośredni przodkowie jej matki należą do pokolenia bliższego Jakubowi, niż jej ojcu. Z obu stron, i ze strony matki i i ze strony ojca (tak, jak jej bracia), Miriam jest autentyczną lewitką (ród kapłański). co nie mogli znieść kapłani, i utrwaliło się , że kobiety nie mogą być kapłanami i przywódcami religijnymi Smile
A jak miała na imię siostra Mojżesza? … właśnie Miriam , co jest odpowiednikiem egipskiego imienia Meritaten Smile)
A kim byli kapłani z rodu Lewitów? … byli wybrani przez Mojżesza (Echnatona), który utworzył wiarę w jednego Boga Atona (Aten hebrajski Adon/Adonay) ...emanację Boga RA /RE ( Stwórcę, który stworzył wszelką istotę, który ukształtował ziemię, który dopełnił jej stworzenia) ...później nazywanego …. Jahwe/Jehowah/Je(h)wa.... Który wg Biblii, jest również „Stwórcą ziemi i wszelkiego stworzenia” … jest również nazwany "Światłością"...jak Bóg RA "Słońcem"...
... ciekawe Smile)
Hymny do Boga Atona , które są Muzeum Brytyjskim są podobne, a miejscami takie same jak (Psalm 104) z Biblii Smile))

Znając historię i Biblię (obecną) choć jest tak zagmatwana i wplatają się w nią genealogie Faraonów i ludności późniejszego tzw. Izraela.... można by napisać PRAWDZIWĄ Biblię od nowa Smile) … i dojdziemy do starożytnego Sumeru .. skąd pochodził Abram i jego wierzenia Smile)
Nie jest to trudne, dla szukających i szperających w historii... ale bzdurą będzie dla tych, co trzymają się rekami i nogami w opowieściach biblijnych Smile)
I tyle co udało mi się znaleźć ...ale szperam dalej ..Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1772
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:32, 19 Mar 2018    Temat postu:
 
Obj.3: (9) Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.

Wg Biblii... Jezus przyszedł ... TYLKO .... DO ZAGINIONYCH OWIEC Z IZRAELA.... a KIM były te "owce"? Smile)

A może w tej zupie Izraela , ukryte są "owce" z innego narodu.... ?

I Izrael nie jest owym "narodem wybranym" .... i można zadać pytanie...kim naprawdę był ów tzw.Jezus?
...i czy ten Jezus z Biblii to nie fikcja Smile)Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
zbyszek
AdministratorDołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1772
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 17:33, 19 Mar 2018    Temat postu:
 
dodam
W/g uznawania za wazniejszych, to ci co w Jerozolimie czyli 2 plemiona z egipcjanki najwazniejsze byly.
Wygrywali walki z tymi co w Samarii stolice mieli , czyli z pozostalymi 10 plemionami, do tego tak pokierowali , ze obce wojska Samarie zdobyly .
Jezus do tamtych przyszedl, bo za agresywni, nieludzcy byli , mial ich dostosowac do zycia z innymi narodami, ale jak na gorze TAbor mojszeszowe prawa uznal ... Grupa co z Mojzesza pochodzila i Egipcjanki taka zwyrodniala, nieludzka .
Zakladajac, ze bog zydowski byl fyzycznym i kopulowac potrafil z np. Egipcjanka , to Jezus tez byl fizyczny , by ich na ludzkie tory w rozwoju ustawic, nie co w nich instynkt pisklecia kukulki , co wszystkich w kolo morduje .
Geny Egipcjanki dla nich sa bardzo ważne, jakby one pozwalaly kabalistyczna hipnoza wladac. Rody krolewskie co w Europie je maja .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum jak widzimy świat Strona Główna -> ezo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB © 2004 phpBB Group
Galaxian Theme 1.0.2 by Twisted Galaxy